نحوه محاسبه مزایای پایان سال

همکاران ارجمند:

با توجه به ایجاد برخی شبهات و پرسش ها در خصوص اعلام کسر از حقوق،عیدی ،مرخصی و سنوات،موارد ذیل جهت رفع ابهام کارکنان به حضور اعلام می گردد :

1-محاسبه مالیات حقوق:

در خصوص محاسبه مالیات حقوق سال1396 ، با عنایت به بخشنامه سازمان امور مالیاتی محاسبه معافیت مالیات حقوق پرسنل از فروردین ماه اجرایی گردیده است و به صورت مالیات سال تا به حال (میانگین درآمد مستمر ماهانه) و متاثر از کارکرد موثر سالیانه می باشد.لازم به توضیح است سقف معافیت ماهیانه 20/000/000 ریال و سالیانه 240/000/000 ریال می باشد.

2-عیدی:

با توجه به محاسبه زمانی بر اساس ثبت کارکرد قطعی تا بهمن ماه و یک ماه معوقه اسفند ماه محاسبه گردیده و به این دلیل که پرداخت دو حقوق مبنای عمل می باشد، بر این اساس به اندازه یک حقوق مبنا از مالیات حقوق معاف است و مابه التفاوت درآمد سال تا به حال اضافه گردیده و بر آن اساس مالیات عیدی محاسبه می گردد.در ضمن افزایش یا کاهش عیدی از سنوات خدمت کسر می گردد.

3-بازخرید مرخصی:

محاسبه بازخرید مرخصی به صورت کامل انجام شده است و در سال 1396 این مورد معاف از مالیات می باشد.در ضمن چنانچه نیرویی دارای بدهی مرخصی باشد اثر آن در سنوات خدمت تحت عنوان عامل کاهنده مرخصی(مانده مرخصی)منعکس می شود.

نحوه محاسبه

  • سقف مرخصی قابل استفاده در سال (365 روز کاری) معادل 26 روز می­باشد.
  • سقف ذخیره مرخصی قابل پرداخت در سال (365 روز کاری) معادل 9 روز می­باشد.
  • در محاسبه مانده مرخصی، کارکرد بهمن ماه به عنوان مبنا قرار گرفته و برای پرسنل 4 روز پیش­بینی استفاده از مرخصی تا پایان سال شده ، لذا تعدیلات ناشی از این پیش­بینی در فروردین ماه 1397 (افزایش یا کاهش مانده مرخصی) اعمال می­گردد.
  • لازم به توضیح می باشد تعدیلات قطعی مرخصی پرسنل همزمان با تایید کارکرد اسفند ماه 1396 در حقوق فروردین ماه 1397 به طور کامل اعمال می­گردد.
  • در خصوص موارد مانده منفی مرخصی نیز لازم به ذکر می­باشد این مبالغ از مانده سنوات و یا حقوق اسفند ماه 1396 پرسنل کسر گردیده و در صورتیکه در کارکرد تایید شده اسفند ماه 1396 ، اصلاحاتی صورت گرفته باشد در حقوق فروردین ماه 1397 اعمال می­گردد.
  •  جهت دریافت فرمول محاسبه بازخرید مرخصی کلیک نمایید.

4-سنوات خدمت:

با عنایت به محاسبه سنوات کارکنان بر اساس کارکرد قطعی بهمن ماه و به جهت پرداخت مبالغ مذکور در اسفندماه به صورت علی الحساب محاسبه و کلیه پرداخت ها انجام گردیده است. اما پس از ثبت قطعی کارکرد و اصلاحات اعمال شده مجددا کلیه محاسبات مربوط به عیدی و سنوات و حقوق افراد و مالیات ایشان بر اساس محاسبات قطعی سیستم انجام پذیرفته و افزایش یا کاهش موارد فوق تحت عنوان تعدیل افزایش یا تعدیل کاهش عیدی یا سنوات یا مرخصی در فیش حقوق فروردین سال 1397 افراد قید خواهد شد.

 

روابط عمومی شرکت خدمات اول مخابرات


به منظور آگهی از آخرین اخبار و اطلاعات سایت می توانید در خبرنامه ما عضو شوید.


نظرات، پيشنهادات و انتقادات ارزشمند شما کاربران گرامی در هر بخش از فعاليت های شرکت پیشگامان خدمات اول مخابرات ٬ما را در شناسایی نقاط قوت و ضعف خدمات یاری خواهد رساند.


شرکت خدمات اول مخابرات را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.